Wycieczka klasy VI i VII do Łodzi

18 maja klasy VI i VII wzięły udział w wycieczce do Łodzi. Tam zwiedzili kolejno: Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinometografii i Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi, Pałac Herbsta, gdzie odbyły się również warsztaty na temat dobrego wychowania.

Wyjazd wpisuje się w realizację edukacji regionalnej. Uczniowie podczas wycieczki zapoznali się z historią powstawania przemysłu włókienniczego w Łodzi, poznali znane nawiska, zwiedzając pałace i Maufakturę poszerzyli wiedzę na temat XIX wiecznej Łodzi.

Łódź na świecie znana jest również ze szkoły filmowej, w której uczyli się najlepsi filmowcy i aktorzy. Historia szkoły opowiedziana przez byłą montażystę "filmówki" dała inne spojrzenie na świat filmu.

Wycieczka spełniła oczekiwania uczestników. Zdobyta wiedza w znaczącym stopniu dała obraz Łodzi bogatej w wydarzenia, miejsca i osoby tworzące piękną historię miasta.