Międzyszkolne Turnieje w tenisie stołowym

Międzyszkolne turnieje w tenisie stołowym

W dniu 6 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu rozegrane zostały międzyszkolne zawody w tenisie stołowym z okazji Święta Niepodległości. Są to kolejne zawody w których nasi uczniowie biorą w nich udział już od kilku lat. W tegorocznym turnieju wzięło udział 60 zawodników. Wśród uczestników były oprócz nas, Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgierza. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas IV – VIII, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Pierwsze miejsca zajęli Filip Kot ( kategoria klas IV – VI ),  Wiktoria Weiss ( kategoria klas VII – VIII ), drugie miejsca zajęli Konrad Wyszyński ( kategoria klas IV – VI ), Amelia Złotowska ( kategoria klas VII – VIII ) natomiast trzecie miejsca zdobyli Natalia Petrusowska          ( kategoria klas VII – VIII ) oraz Igor Makuch ( kategoria klas IV – VI ).

Ponadto dzielnie i ambitnie walczyli: Kamila Zgierska, Maja Marszałek, Daniel Piechota, Bartłomiej Szafarz oraz Karol Wądołowski. Każdy z uczestników otrzymał mały upominek a najlepsza trójka dyplom, medal oraz drobną nagrodę.

Ponieważ zawody były otwarte, czyli każdy mógł zagrać to chodziło też aktywne spędzenie czasu wolnego, dobrą zabawę, chęć sportowej rywalizacji.

W dniu 12 listopada 2019r. w hali MOSiR Zgierz w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Daniel Piechota oraz Igor Makuch. Do rywalizacji zgłosiło się 10 szkół z rejonu powiatu. W silnej stawce nasi zawodnicy zajęli miejsca 7-8.

W dniu 27 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Giecznie miały miejsce zawody w tenisie stołowym o Drużynowe Mistrzostwo Gminy. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły; Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Giecznie oraz Szkoła Podstawowa w Szczawinie. Turniej odbył się w czterech kategoriach:

1. Rocznik 2007 i młodsi chłopców.

2. Rocznik 2007 i młodsze dziewcząt.

3. Rocznik 2005-2006 chłopców

4. Rocznik 2005-2006 dziewcząt

Nasi tenisiści zaprezentowali bardzo dobrze.

W kategorii rocznika 2007 i młodsi chłopców ( Konrad Wyszyński, Daniel Piechota ) oraz w kategorii rocznika 2005 – 2006 dziewcząt ( Natalia Petrusowska, Wiktoria Weiss, Amelia Złotowska ) zajęliśmy pierwsze miejsca a kategoriach rocznika 2007 i młodsze          ( Oliwia Jarmusz, Maja Marszałek, Kamila Zgierska ) oraz 2005 – 2006 chłopców             ( Miłosz Ślawski, Bartłomiej Szafarz ) zajęliśmy miejsca drugie.

Za zajęte miejsca nasze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo statuetki.

Mam nadzieję, że dzięki udziałom  w turniejach tenisa stołowego, którego uprawianie może przynieść tylko pozytywne skutki będzie w naszej szkole coraz bardziej popularny.

Wszystkim uczestnikom zawodów oraz zwycięzcom gratulujemy.