18 września 2016 roku

Z Kęblin podążyliśmy  do Białej, gdzie na miejscowym cmentarzu znajduje się mogiła, w której  złożono ostatecznie w 1940 r. ciała wszystkich poległych polskich żołnierzy. Tutaj też w obecności warty wystawionej przez grupy rekonstrukcyjne złożyliśmy kwiaty na mogile  i zapaliliśmy  znicze.

Następnie udaliśmy się do Szkoły  Podstawowej w Białej, gdzie dla wszystkich uczestników (w większości młodzież ze szkół miejskich i gminnych) przygotowano ognisko połączone  z pieczeniem kiełbasek.

Uczestnicy rajdu oprócz spotkania z historią (poznanie  Miejsc Pamięci Narodowej związanych z walkami odwrotowymi oddziałów Armii „Łódź” – 28pSK i Kresowej BK na terenie Gminy, aktywnie i zdrowo spędzili  wolny czas oraz uczyli się kulturalnie i bezpiecznie poruszać  się na szlakach turystycznych.