Rozpoczęcie roku szkolnego

04 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, na które przybyła p. Bożena Frank – kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Zgierz, p. Tomasz Stańczykowski – radny Rady Gminy Zgierz, ks. Mariusz Lampa – proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Białej.

Rok szkolny 2017/2018 jest rokiem wyjątkowym, gdyż wdrażana jest reforma oświaty, co ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania naszej szkoły. W związku tym liczba oddziałów wzrosła, ale również liczba pracowników pedagogicznych:

p. Iwona Kruszyńska – nauczycielka języka polskiego

p. Jarosława Walaszczyk – nauczycielka matematyki

p. Monika Kędzia-Chowańska – nauczycielka chemii

p. Maria Probek – nauczycielka geografii

p. Michał Chajdys - nauczyciel fizyki.

Podczas uroczystości nie zapomniano też o ważnych wydarzeniach historycznych, a więc rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zielona Szkoła

W dniach 06-08 września 2017r. grupa 47 uczniów naszej szkoły z klas II-VII pod opieką ośmiorga opiekunów wzięła udział w zielonej szkole. Uczestnicy byli zakwaterowani w domu kolonijnym Patryk we Władysławowie.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Ocean Parku, gdzie nasi uczniowie podczas spaceru z przewodnikiem mogli obejrzeć naturalnej wielkości makiety oraz poznać ciekawostki z życia zwierząt zamieszkujących różnorodne akweny wodne na Ziemi. Spotkali się oni także wirtualnie z maskotką parku – wygadanym wielorybkiem i mogli z nim nawet porozmawiać.

Kolejną atrakcją wyjazdu była wizyta w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, czyli popularnym fokarium w Helu. Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli pokazowe karmienie fok połączone połączone z prelekcją na temat życia tych sympatycznych zwierząt.

W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili starówkę Gdańska z jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta – fontanną Neptuna przed Dworem Artusa przy Długim Targu. Niewątpliwą radość sprawiła naszym uczniom przejażdżka kołem widokowym, podczas której, dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie, wszyscy podziwiali piękną panoramę Gdańska.

Pobyt nad morzem nie mógłby się odbyć bez spaceru plażą i możliwości zanurzenia stóp w chłodnym jak zawsze Bałtyku, z czego wszyscy uczniowie (oraz niektórzy opiekunowie) skwapliwie skorzystali. A uśmiechnięte buzie uczestników dowodziły, że wycieczkę należy zaliczyć do udanych.

Lekcja historii w Izbie Pamięci Narodowej

We wrześniu 2017 roku odbędzie się IX Zjazd Więźniarek przebywających w latach wojny w obozie pracy dla dzieci w Dzierżąznej. Z tego powodu 21 września w Izbie Pamięci Narodowej, mieszczącej się w naszej szkole, odbyly się lekcje historii prowadzone dla klasy VI i VII przez p. Magdalenę Hauke. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z historią powstania obozu w Dzierżąznej, warunkami i rytmem życia wyznaczanym przez ciąglą, ciężką pracę na roli. Lekcja miała na celu przypomnienie uczniom wydarzeń mających miejsce podczas wojny w naszym regionie, zwrócić uwagę uczniów na wartość życia, ale też przygotowaniem do spotkania z więźniarkami, które odbędzie się 26 września.

11 września

11 września – pamiętna i znacząca data dla mieszkańców wsi Biała. Właśnie tego dnia 1939 roku niemieccy żołnierze bestialsko zamordowali mężczyzn i chłopców – mieszkańców tej miejscowości.  Społeczność naszej szkoły czci pamięć o ofiarach każdego roku, przygotowując uroczysty apel, składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem mieszczącym się na budynku szkoły.

Pani Magdalena Hauke przybliżyła zdarzenia jakie miały miejsce w tym czasie. Przekazując swoją wiedzę młodym pokoleniom uczy ich szacunku do historii naszego regionu.

W uroczystości wzięli udział:

p. Mirosława Maciak – Sekretarz Gminy Zgierz

p. Zuzanna Marchewa – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zgierz

p. Bożena Frank – kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Zgierz

p. Wioleta Głowacka – sołtys wsi Biała

p. Magdalena Hauke – dyrektor naszej szkoły,

mieszkańcy miejscowości.

IX Zjazd Więźniarek - 26 września 2017r.

Dzień Edukacji Narodowej  - 13 października 2017r.

Zajęcia kulinarne w klasie VI

Nauka pływania w klasie IV

Dzień z Tabliczką Mnożenia - 29 września 2017r.

Wycieczka klasy IV do Miasta Tkaczy w Zgierzu 03 listopada 2017r.

Akcja charytatywna - Dzwonek na obiad Szkolnego Klubu Wolontariusza w Białej

Lekcja biblioteczna w bibliotece miejsko-powiatowej w Zgierzu

Głośne czytanie w Integracyjnym Przedszkolu w Zgierzu

Ślubowanie klasy I