Gminne zawody w koszykówce

Gminny turniej  koszykówki odbył się 11 i 21 lutego w sali sportowej Szkoły  Podstawowej w Giecznie. 11 lutego rywalizowali chłopcy i dziewczęta rocznika 2007 i młodsi. W tej rywalizacji wystartowało 5 szkół: Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Słowiku, Szkoła Podstawowa w Giecznie, Szkoła Podstawowa w Szczawinie oraz Szkoła Podstawowa w Białej.

Lepiej podczas turnieju zaprezentowali się chłopcy zajmując II miejsce minimalnie przegrywając z drużyną SP Szczawin. Dziewczęta dzielnie walcząc zajęły III miejsce wygrywając decydujący mecz  z  drużyną SP Słowik.

Z kolei 21 lutego na szkolnym parkiecie zmierzyły  się drużyny rocznika 2005 i młodsi chłopców i dziewcząt. Zgłosiły się 4 szkoły: SP Gieczno, SP Szczawin, SP Słowik oraz SP Biała.

W tej rywalizacji lepiej zaprezentowały się dziewczęta zajmując II miejsce nieznacznie przegrywając  SP Słowik. Nieco słabiej zagrali chłopcy, który ukończyli zawody na miejscu IV.

Emocji nie brakowało, zaangażowanie było ogromne, w pakiecie kolejne cenne doświadczenie, tak potrzebne w życiu każdego sportowca.

Podczas zawodów u naszych drużyn widoczny był brak ogrania, celności rzutów  spowodowany brakiem sali gimnastycznej. Mimo to nasi uczniowie grali  z dużym poświęceniem i ofiarnością.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Naszą szkolę reprezentowały następujące drużyny:

Drużyna dziewcząt rocznik 2007 i młodsze:

Balcerzak Kaja, Bazyliak Kateryna, Jarmusz Oliwia, Juźwicka Natalia, Klimczak Natalia, Kurzawa Karolina, Kurzawa Nikola, Zgierska Kamila.

Drużyna chłopców 2007 i młodsi:

Danych Lech, Danych Paweł, Kominiak Igor, Konczarek Patryk, Kuriata Dawid, Makuch Igor, Marosik Norbert, Olczak Szymon, Piechota Daniel.

Drużyna dziewcząt rocznik 2005 i młodsze:

Danych Karolina, Kaśkiewicz Anna, Krzeszewska Martyna, Pawlak Klaudia, Petrusowska Natalia, Pietrzak Katarzyna, Syta Nadia, Weiss Wiktoria, Złotowska Amelia.

Drużyna chłopców 2005 i młodsi:

Chełmiński Miłosz, Danych Lech, Konczarek Patryk, Lewandowski Mateusz, Napieralski Piotr, Szafarz Bartłomiej, Ślawski Miłosz, Wawrzyńczak Mikołaj.