Mistrzostwa piłki ręcznej

21 października w hali MOSiR w Zgierzu odbyły się mistrzostwa powiatu zgierskiego w piłce ręcznej dziewcząt dla rocznika 2005 – 2006 . Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP 4 Aleksandrów Łódzki, SP Parzęczew, SP 8 ze Zgierza ora SP Biała.

Nasze dziewczyny po bardzo ambitnych meczach zajęły trzecie miejsce. W decydującym meczu o brązowy medal pokonały SP 8 ze Zgierza 6:1. Wcześniej minimalnie przegrały z SP Parzęczew 3:2 oraz pokonane zostały przez zwyciężczynie zawodów SP 4 Aleksandrów Łódzki 7:2.

Naszym piłkarkom ręcznym  należą się jednak duże podziękowania za zaangażowanie, wolę walki, nieustępliwość i wielki wysiłek jaki włożyły w ten turniej.

W nagrodę dziewczyny otrzymały puchar oraz pamiątkowy dyplom.

W skład naszej drużyny weszły:

Karolina Danych, Wiktoria Weiss, Natalia Petrusowska, Katarzyna Pietrzak, Martyna Krzeszewska, Amelia Złotowska, Nadia Syta, Magdalena  Łuczak, Klaudia Pawlak.

GRATULACJE za piękną walkę i godne reprezentowanie szkoły.

Wypowiedź Martyny Krzeszewskiej po zawodach:

W dniu 21 października 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w piłce ręcznej. Razem były łącznie cztery drużyny: Szkoła nr 8 ze Zgierza, z Aleksandrowa Łódzkiego, z Parzęczewa oraz z Białej, Wszystkie rozgrywane mecze odbywały się na sali sportowej MOSiR w Zgierzu. Pierwszy mecz naszej drużyny był ze szkołą z Aleksandrowa Łódzkiego. Bramki strzeliła Natalia Petrusowska oraz Wiktoria Weiss. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 7:2 dla Aleksandrowa Łódzkiego. Drugi mecz odbył się za szkołą z Parzęczewa. Bramki strzeliły Natalia Petrusowska oraz Martyna Krzeszewska. Jednak pomimo zaciętej walki drużyna z Parzęczewa wygrała wynikiem 3:2. Ostatnim decydującym meczem, czy nasz zespół stanie na podium była rozgrywka ze Szkołą nr 8 ze Zgierza zakończony tryumfalnie wynikiem 6:1 dla Szkoły w Białej. Bramki strzeliły: Wiktoria Weiss oraz Natalia Petrusowska. Takim sposobem zdobyłyśmy trzecie miejsce oraz brązowy puchar. Z czego jesteśmy bardzo dumne.