Zakończenie projektów

Luty był ostatnim miesiącem pracy naszych uczniów w międzynarodowych projektach eTwinning. Minione dwa miesiące wypełnione były wykonywaniem ostatnich zadań w projektach, które zakończyły się pożegnalnymi spotkaniami online. W projekcie „Let’s save the Earth” uczniowie wykonali dwa zadania, z których jedno sprawdzało ich wiedzę dotyczącą Protokołu z Kyoto, a w drugim uczniowie poznali informacje dotyczące mapy klimatycznej świata. Dodatkowo podzieleni na zespoły uczestnicy opracowali pytania i odpowiedzi na różne tematy związane ze zmianami klimatycznymi, a następnie sprawdzili swoją wiedzę grając w gry wykonane w programie cram. Wszystkie szkoły współpracowały ze sobą podczas tworzenia książki PROJECT COMMON STORY w programie storyjumper, w której przedstawili historię grupy młodzieży podejmującej działania powstrzymujące proces zmian klimatycznych na Ziemi. Bardzo ciekawym i oczekiwanym przez naszych uczniów wydarzeniem było spotkanie na platformie ZOOM z kolegami z Turcji, podczas którego uczestnicy mogli poznać się wzajemnie.

Z kolei w projekcie „LIFE” uczniowie wybrali piosenki kilku wykonawców popularnych w swoich krajach, zaprezentowali je swoim kolegom z innych państw a następnie głosowali na najlepszą piosenkę z każdego kraju. Utwory, które wygrały zostały zaprezentowane na mapie SOUNDS OF LIFE w programie thinglink. Poza tym przedstawiciele każdej ze szkół wybrali jedną z tradycyjnych potraw i przedstawili jej przepis pozostałym uczestnikom projektu. Powstała w ten sposób osobliwa książka kucharska pt.”TASTES OF LIFE” wykonana w programie calameo. Równolegle z wykonywanymi w projekcie zadaniami uczestnicy systematycznie dokonywali wpisów na blogu projektu, w których przedstawiali sylwetki znanych rodaków, poznając też sławne osoby z pozostałych krajów.