Rajd Żaków

43 RAJD ŻAKÓW

Rajd był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Odbył się w sobotę, 28 września 2013 r. Organizatorem tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu, KTP przy zgierskim oddziale PTTK oraz Koło PTSM nr 32 przy ZNP. Grupy wędrują pod opieką nauczyciela wskazaną wcześniej trasą.

Cele rajdu:

Uczestnicy rajdu dokładniej poznają Zgierz.

Aktywnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu.

Kulturalnie i bezpiecznie poruszają się w mieście i na polnych drogach.

START. Otrzymaliśmy opis od opiekuna trasy:

Wyruszyliśmy z Placu J. Kilińskiego w Zgierzu o godzinie 9:45.Szliśmy ulicami: Długą, G. Narutowicza, Dąbrowskiego i Barlickiego. Zwracamy uwagę na Domki Tkaczy, jezdnię wyłożoną brukiem i Muzeum Miasta Zgierza – Dom pod Lwami. Poznajemy Park Kościuszki,  kierujemy się w stronę ulicy Ciosnowskiej, którą maszerujemy długo i daleko. Mijamy Las pod Dąbrówkami po prawej stronie i skręcamy w lewo  w ul. Tatrzańską. Dochodzimy do ulicy Podgórnej, dalej obok SP nr 10 przekraczamy ul. Ozorkowską i wchodzimy w ul. Witosa. Jesteśmy w dzielnicy Proboszczewice. Po dojściu do skrzyżowania ulic Mikołajczyka i Świętojańskiej skręcamy w lewo, dochodzimy do końca i ponownie skręcamy w lewo. Jesteśmy na ul. Supraskiej w dzielnicy Bazylia. Wędrujemy tą ulicą i dalej Romantyczną, Radosną,  aleją kasztanowców. Tak dochodzimy do dworca kolejowego Zgierz Północ, skręcamy w lewo, dochodzimy do ul. Boya Żeleńskiego, którą podążamy do SP nr 8.

Jesteśmy na mecie. Przebyliśmy 7 kilometrów. Dotarliśmy w ustalonym czasie.

Otrzymujemy pamiątkowe znaczki, dyplom i drobne upominki oraz herbatę i słodki poczęstunek.

Autobusem wracamy do Białej.

Barbara Malinowska