Rajd wiosenny

RAJD WIOSENNY

W sobotę 22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej z klas IV – VI wzięli udział w Rajdzie Wiosennym. Spędzili na świeżym powietrzu kilka godzin. Pogoda była wiosenna, słoneczna. Piesza  wyprawa dostarczyła nam miłych  i niezapomnianych wrażeń.

Organizatorem rajdu była Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Zgierskiego PTTK.

Cele rajdu:

1. Popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej.

2. Poznawanie Zgierza i okolic.

3. Wdrażanie do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w aktywny sposób.

Uczniowie wraz z opiekunami zebrali się przy szkole o godzinie 9:00. Wędrowali  z Białej do Zgierza przez Jeżewo, Dąbrówkę i Malinkę. Trasa miała długość około 14 kilometrów.  Zakończenie rajdu było w Gimnazjum Nr 2. Dotarliśmy na metę  o godzinie 12:45. Otrzymaliśmy poczęstunek a następnie zaprezentowaliśmy przygotowaną piosenkę rajdową i kukłę „Marzannę” wykonaną w trakcie rajdu. Kukła powstała z zebranych po drodze gałązek, szyszek oraz drobnych elementów przygotowanych w domu.  Taka impreza turystyczna pozwala na poznanie okolic naszej miejscowości i miasta Zgierza oraz obserwować  budzącą się do życia przyrodę.

Droga była długa, nogi nas bolały ale humory dopisywały. Wielu z nas było na rajdzie pierwszy raz ale czekamy już na następny.

W rajdzie wzięło udział 14 uczniów i 3 nauczycieli.