Rzuty do celu

Kolejna przerwa upłynęła pod znakiem aktywności, dobrej zabawy, uśmiechu i współpracy. Tym razem jednak uczniowie musieli wykazać się takimi umiejętnościami jak: skupienie uwagi, celność. Każdy mógł spróbować swoich sił w czterech konkurencjach. Rzut do wiszącej tarczy, rzut do maty, gąbką w koła różnej wielkości oraz rzut krążkiem na stojak z patykami. Dwie plansze zostały przygotowane przez wychowanków świetlicy, zgodnie z uprzednio stworzonym projektem. Oprócz zręczności uczniowie ćwiczyli pamięć oraz liczenie w pamięci. Wyniki z każdej planszy musiały być sumowane. Jak widać poprzez dobrą zabawę osiągnięto ważny cel - chęć do wykonywania działań matematycznych. W czasie przeprowadzonego sondażu wszyscy badani stwierdzili, że przerwy z aktywnością sprawiają dużo radności i są bardzo lubiane.