Dziecięca Drużyna Pożarnicza

21 lutego członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej po raz kolejny poszerzali swoje umiejętności praktyczne z zakresu pożarnictwa. Dobra kondycja, szybkość i precyzja stanowiły dopełnienie dla wiedzy, potrzebnej do pokonania toru przeszkód na czas. Zadaniem każdego uczestnika było zbudowanie linii gaśniczej w jak najkrótszym czasie. Grupa startowała w konkurencji z uwzględnieniem płci. Oczywiście dziewczęta okazały się szybsze od kolegów po podsumowaniu końcowym.

Początkowo druhowie zapoznali się z torem przeszkód, wyznaczyli osobę mierzącą czas oraz uzupełniającą tabelę wyników. Po wprowadzeniu przyszedł czas na pokonywanie toru przez kolejnych zawodników. Każda z osób starała się połączyć kolejne odcinki linii w bardzo dokładny sposób, by móc przejść do kolejnego etapu. Zdjęcie hełmu, pasa strażackiego i odłożenie ich na swoje miejsce były ostatnią czynnością potrzebną do zakończenia wyścigu.

Druhowie byli zadowoleni z zajęć, bo mogli sprawdzić czy pojęli zasady budowania linii gaśniczej. Mottem każdych zajęć jest nauka przez zabawę, również tym razem ta maksyma sprawdziła się. W czasie spotkania uczniowie doskonalili swoją umiejętność oraz pracowali nad kondycją fizyczną, co jest bardzo ważne w służbie pożarniczej.