Memoriał im. Wł. Lisieckiego

W sobotę w dniu 14.09.2013r. w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu uczniowie naszej szkoły już po raz piąty wzięli udział w V Memoriale im. Władysława Lisieckiego, który odbywał się pod patronatem Ireny Szewińskiej.

Memoriał im. Władysława Lisieckiego to amatorski bieg uliczny organizowany dla upamiętnienia Władysława Lisieckiego, zasłużonego zgierzanina, który do 1968 r. był dyrektorem naczelnym zakładów Boruta i dzięki niemu istnieją obiekty, którymi zarządza dzisiejszy MOSiR Zgierz.

Impreza odbywała się pod hasłem "Od przedszkola do seniora", ponieważ  przeznaczona była zarówno dla młodych adeptów biegania jak i doświadczonych miłośników sportu.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS "Boruta", Fundacja Vena oraz MOSiR Zgierz.

Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w biegu w następujących kategoriach wiekowych: 2007 i młodsi – dystans ok.100m., 2006 – 2004 – dystans ok. 400m., 2003 – 2001 – dystans ok. 1000m. Wzięliśmy udział we wszystkich kategoria wiekowych przeznaczonych dla szkoły podstawowej. I tak w kategorii 2007 i młodsi pobiegła Maria Zawisza, w kategorii 2006 – 2004 pobiegli Wiktoria Weiss, Wiktoria Świątczak, Maja Stęcel, Magdalena Palmowska, Eryk Waga i Mikołaj Kociszewski, natomiast w kategorii 2003 – 2001 udział wzięli Anna Jakubczyk, Daria Świątczak oraz Jakub Pabiańczyk. Wszystkie dzieci pobiegły bardzo ambitnie, dały z siebie wszystko. Najlepiej zaprezentowały się dziewczynki z rocznika 2006 – 2004, które zespołowo zajęły II miejsce, otrzymując puchar.

Indywidualnie II miejsce zajęła Wiktoria Weiss a trzecie po emocjonującym finiszu Wiktoria Świątczak. Dzieci miały zapewniony słodki poczęstunek, ciepłą herbatę oraz wodę mineralną.

Impreza była wspaniałą formą aktywnego spędzenia czasu wolnego. Duże podziękowania należą się również rodzicom, którzy poświęcili swój czas przywożąc dzieci na zawody.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły w tej imprezie, chęci podjęcia wysiłku oraz walki do samej mety.