Koło sportowe

KOŁO SPORTOWE

W naszej szkole działa koło sportowe. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu po jednej godzinie lekcyjnej. Uczęszcza na nie 36 uczniów z klasy IV, V i VI. Celem zajęć jest: rozwijanie sportowych zainteresowań, zrozumienie dbania o własną sylwetkę, zdrowie i sprawność fizyczną. Uprawianie sportu sprzyja również kształtowaniu wielu cech charakteru niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym. Są to: wytrzymałość, upór, systematyczność, radzenie sobie ze stresem i agresją, umiejętność współpracy w grupie i itp.

W ramach koła odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe i treningowe dla uczniów, którzy chcą aktywnie spędzać czas.
    Młodzież uczestnicząca w zajęciach  poznaje i pogłębia zasady gier zespołowych, doskonali technikę oraz swoje sportowe umiejętności i zainteresowania.

Uczniowie grają w piłkę nożną, w koszykówkę, w piłkę ręczną w tenisa stołowego, skaczą przez kozioł.

Najlepsi uczniowie reprezentują szkołę w zawodach sportowych. W okresie od września 2013r do marca 2014r uczniowie uczestniczyli w następujących imprezach sportowych:

- w Memoriale im.Władysława Lisieckiego, gdzie dziewczęta z klas I – III zajęły drużynowo II miejsce a indywidualnie II i III;

- w Mistrzostwach Gminy Zgierz w sztafetowych biegach przełajowych, gdzie sztafeta dziewcząt wywalczyła II miejsce a chłopców III miejsce;

- w drużynowych Mistrzostwach Gminy Zgierz w tenisie stołowym – drużyna dziewcząt zajęła I miejsce a drużyna chłopców miejsce II;

- w indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych

- w drużynowych Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w tenisie stołowym – drużyna dziewcząt zajęła II miejsce a drużyna chłopców miejsce VII;

- w drużynowych Mistrzostwach Rejonu Zgierskiego w tenisie stołowym – drużyna dziewcząt zajęła I miejsce,

- w drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym – drużyna dziewcząt zajęła IX miejsce;

- w Mistrzostwach Gminy Zgierz w minipiłce ręcznej – dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy miejsce III;

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

W ramach koła sportowego odbywają się aktualnie mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.