Biwak szkolny

20 stycznia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczyli w biwaku szkolnym. Z tej okazji wychowawcy zorganizowali wyjazd do Łodzi, gdzie wychowankowie spędzili pierwszy dzień ferii uprawiając sport.

Wizyta na pływalni, a więc zabawy w wodzie, pływanie, korzystanie  z miejscowej sauny i zjeżdżalni stanowiły pierwszą część eskapady. Po dwóch godzinach wodnych szaleństw, grupa grała w kręgle, chętni uczniowie jeździli na łyżwach. Na zakończenie dnia absolwentka szkoły przeprowadziła pogadankę poprzedzoną filmem oraz prezentacją multimedialną na temat agresji. Umiejętność rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, przeciwdziałania zachowaniom agresywnym są nieodłączną częścią profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego każdego człowieka. Wieczór uczniowie poświęcili grze w tenisa stołowego i w trambambulę.

Wychowankowie z satysfakcją wspominają pierwszy dzień ferii spędzony nie tylko w bezpieczny, ale przede wszystkim aktywny sposób. Propagując w społeczności lokalnej aktywne formy spędzania czasu wolnego.