TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

I Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym

W dniach 5-6 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się I Mikołajkowy Turniej  w Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w następujących 6 kategoriach: klasy II-III chłopców i dziewcząt, klasy IV-VI chłopców i dziewcząt oraz klasy VII-VIII chłopców i dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 46 uczniów, którzy toczyli grę na 4 stołach na korytarzu szkolnym.

W dniu 5.grudnia toczyli swoje pojedynki najmłodsi adepci tenisa stołowego: chłopcy i dziewczynki z klas II-III. Następnego dnia swoje mecze rozgrywali chłopcy i dziewczynki z klas IV-VI oraz z klas VII-VIII. Dziewczęta z kategorii klas II-III oraz klas VII-VIII ze względu na małą liczbę startujących grały systemem każdy z każdym. Pozostałe kategorie grały systemem mieszanym – grupy, gry półfinałowe, finałowe oraz gry o trzecie miejsce.

Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 2 wygranych setów i do 11 punktów.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco a prawie każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. Szczególnie zacięte i emocjonujące były mecze finałowe, w których o zwycięstwie decydowały końcówki setów.

W końcu po wielu godzinach rywalizacji wyłoniono najlepszych.

Kategoria klasa II – III chłopców: I miejsce wywalczył Maksymilian Jóźwiak, II miejsce zajął Krzysztof Jabłoński, III miejsce Krzysztof Kuriata ( wszyscy klasa III ).

Ponadto udział wzięli: Wojciech Marciniak, Dawid Kociszewski, Jakub Marańda ( wszyscy klasa III ), Wojciech Marańda, Krzysztof Matusiak, Szymon Żelewski oraz Wiktor Stańczyk

( wszyscy klasa II ).

Kategoria klasa II – III dziewcząt: I miejsce wywalczyła Wiktoria Klimczak, II miejsce Olga Grabowska, III miejsce Agata Kociszewska, IV Katarzyna Biernaciak ( wszystkie klasa III ).

Kategoria klasa IV – VI chłopców: I miejsce wywalczył Daniel Piechota ( klasa VI ), II miejsce Filip Kot ( klasa IV ), III miejsce Igor Makuch ( klasa VI ).

Ponadto udział wzięli: Hubert Żelewski, Jacek Romek, Igor Kominiak, Michał Sujecki, Krystian Piechota ( wszyscy klasa V ), Kacper Kociszewski ( klasa VI ), Jakub Wolanowski    ( klasa IV ).

Kategoria klasa IV – VI dziewcząt: I miejsce wywalczyła Zuzanna Koszek ( klasa VI ), II miejsce Oliwia Jarmusz, III miejsce Emilia Głowacka ( obie klasa V ).

Ponadto udział wzięły: Natalia Modlińska, Maja Marszałek, Nikola Kurzawa, Wiktoria Swatko, Wiktoria Plewka, Maria Zawisza, Nikola Kozub ( wszystkie klasa V ), Natalia Juźwicka, Kamila Zgierska, Natalia Klimczak ( wszystkie klasa VI ).

Kategoria klasa VII – VIII chłopców: I miejsce wywalczył Karol Wądołowski, II miejsce Konrad Wyszyński, III miejsce Miłosz Ślawski ( wszyscy klasa VII ).

Ponadto udział wzięli: Bartłomiej Szafarz, Patryk Konczarek ( oboje klasa VII ), Piotr Wachowicz ( klasa VIII ).

Kategoria klas VII – VIII dziewcząt: I miejsce wywalczyła Natalia Petrusowska ( klasa VII ), II miejsce Amelia Złotowska, III miejsce Wiktoria Weiss ( obie klasa VIII ).

Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe medale oraz rakietki a wszyscy uczestnicy słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i  wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową podczas następnych turniejów upowszechniających tenis stołowy.