Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Warzyw i Owoców

27 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Warzyw i Owoców.

W tym roku "bohaterami" święta były: ziemniaki i jabłka.

Uroczystość ropoczęto od prezentacji plakatów, haseł i piosenek przez każdy z oddziałów.

Następnie p. Anna Dobrysiak - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu przeprowadziła quiz o zdrowiu. Pytania i zadania podzielone zostały na grupy wiekowe: kl. 0-II, III-V, VI-VIII. Dotyczyły wiedzy o zdrowiu, bezpieczeństwie oraz zimniaka i jabłka. Każda z klas otrzymała upominki. Po konkursie koło teatralne zaprezentowało okolicznościowe przedstawienie.

II część wydarzenia to degustacje pysznych potraw z jabłek i ziemniaków oraz oglądanie kolorowych stoisk, przygotowanych przez każdą klasę.

Jak co roku w święcie wzięły udział członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Białej, które przygotowały pyszne poduszki z jabłkami, kuski śląskie i sos grzybowy.

Święto Warzyw i Owoców to czas, kiedy w szkole unosi się piękny zapach, a oczy cieszą barwne stroje dzieci i pięknie udekorowane stoiska.

Wielki wkład w wydarzenie mieli rodzice i dziadkowie, którzy włączyli się w przygotowania.