Turniej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

W naszej szkole odbyła się druga edycja turnieju związanego historią naszego kraju. 15 października z okazji upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej na przyszkolnym boisku zorganizowane zostały zawody w koszykówce. Do turnieju zgłosiły się 3 szkoły: Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Giecznie oraz gospodarz Szkoła Podstawowa w Białej. Zawody miały charakter koedukacyjny i składały z czterech kwart trwających po 6 minut. Pierwszą i trzecią kwartę grali chłopcy natomiast drugą i czwartą dziewczęta. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI i młodsi oraz klasy VII – VIII. Na boisku mogło przebywać po 4 zawodników/czek z każdej szkoły.

Turniej rozpoczął się od uroczystego otwarcia dokonanego przez dyrektora szkoły p. Sławomira Truszkiewicza i od omówienia spraw organizacyjnych.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie ponad 70 zawodników prezentowało swoje niemałe koszykarskie umiejętności. Mecze dostarczyły dużo emocji, sportowych wrażeń, były zacięte i prowadzone w duchu fair play przy udziale gorąco dopingujących kibiców. W wyniku rywalizacji w kategorii młodszej ( klasy IV – VI ) pierwsze miejsce zajęło SP Gieczno, II miejsce SP Biała I, miejsce III SP Biała II. W decydującym meczu nasza szkoła przegrała z SP Gieczno 24 – 18. W kategorii starszej  ( klasy VII – VIII ) złoty medal zdobyła SP Biała pokonując w decydującym meczu SP Gieczno ( II miejsce )  21 – 10 oraz SP Dąbrówkę Wielką ( III miejsce ).

Podsumowania oraz wręczenia medali wraz z dyplomami dokonał dyrektor szkoły wraz z nauczycielami w-fu. Zwycięskie szkoły otrzymały okazały puchar.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Grupa młodsza zespół I:

Patryk Konczarek, Norbert Marosik, Lech Danych, Igor Makuch, Igor Kominiak, Martyna Doroz, Kamila Zgierska, Kateryna Bazyliak, Karolina Kurzawa, Natalia Juźwicka.

Grupa młodsza zespół II:

Konrad Wyszyński, Szymon Olczak, Paweł Danych, Daniel Piechota, Dawid Kuriata. Natalia Klimczak, Kaja Balcerzak, Nikola Kurzawa, Oliwia Jarmusz.

Grupa starsza:

Aleksander Marszałek, Mikołaj Wawrzyńczak, Mateusz Lewandowski, Miłosz Chełmiński, Miłosz Ślawski, Karol Wądołowski, Karolina Danych, Natalia Pietrzak, Wiktoria Weiss, Amelia Złotowska, Nadia Syta, Klaudia Pawlak, Natalia Petrusowska.

Serdeczne gratulacje dla naszych koszykarzy.