Zajęcia "Reakcje ludzi na..."

20 marca uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Jakuba Cezaka w Zgierzu, w ramach projektu "Reakcje ludzi na...".

Tak o projekcie pisze jedna z realizatorek, Magdalena Jakubczyk:

"Projekt społeczny „Reakcje ludzi na…” organizujemy w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Nasz projekt polega na badaniu reakcji ludzi na losowe sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas na ulicy, w centrum handlowym lub nawet w środkach komunikacji miejskiej. Nagrywaliśmy symulowane scenki, które zostały zmontowane w jeden film przedstawiany na szkolnych spotkaniach. Podczas zajęć chcemy zaszczepić w uczniach odrobinę empatii oraz chęć pomagania innym ludziom."

Realizatorki projektu:

- Magdalena Jakubczyk - absolwentka naszej szkoły

- Anna Jakubczyk - absolwentka naszej szkoły

- Paulina Błachowicz

- Patrycja Cholewa

Sandra Bortocha.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od sponsorów wpierajacych przedsięwzięcie.