Dzień Warzyw i Owoców

17 stycznia uczyliśmy się bez ławek, krzeseł i tablicy. Cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w Kolorowym Dniu Warzyw i Owoców. Wspólnie bawiliśmy się, przebieraliśmy, przygotowaliśmy imponujące stoiska, tworzyliśmy hasła, wiersze, plakaty, potrawy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, ale co najważniejsze degustowaliśmy :)

Młodzi aktorzy z koła teatralnego pod kierunkiem p. Ewy Kowalewskiej przygotowali pouczające "owocowo-warzywne" przedstawienie. Wszystko po to, aby przekonać siebie i widzów do tego jak smaczne i ważne dla naszego zdrowia są warzywa i owoce.

W menu królowały sałatki owocowo-warzywne, pasztet z selera, galaretki, soki, musy, knedle ze śliwkami, kalafior po indyjsku, zupa brokułowa, ciasto marchewkowe i wiele, wiele innych potraw. Smacznie, zdrowo, kolorowo. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli, obsługi szkoły. Wszyscy zdrowo poucztowaliśmy :)