Jesteś tutaj:
  2. Murale Pamięci

Murale Pamięci

19 czerwca na terenie szkoły odbyło się ważne i niecodzienne wydarzenie, bowiem szkoła wzięła udział w projekcie Murale Pamięci. Na budynku szkoły został namalowany mural przedstawiajacy dziewczynkę - więźniarkę obozu dla dziewcząt w Dzierżąznej. Postać pochodzi ze zdjecia zrobionego więźniarce w czasie pobuty w obozie.

Społeczność szkolna oglądała proces powstawania muralu. Uroczystego odsłonięcia muralu dokonali: dyrektor szkoły oraz artysta tworzący mural w obecności zaproszonych gości.

Mural jest wyrazem szacunku i pamięci dla wydarzeń mających miejsce w czasie II wojny światowej oraz więźniarek przeybywających w obozie.

W tym samym dniu na terenie szkoły otwarto wystawę prezentującą murale objęte projektem. Wystawę można podziwiać do końca września.