Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas 0- III, włączyli się do ogólnopolskie akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka a także przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach i realizacji śniadania, wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stołach znalazły się kolorowe kanapki, jogurty z owocami, przeróżne sałatki. Nie zabrakło soków.

Tego dnia odbył się również Turniej, w którym wzięli uczniowie klas 0-III. W Jury zasiedli, dyrektor szkoły, pani Wójt Gminy Zgierz, przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.

Trzy kategorie zadań objęły:

< zadania sprawdzające wiedzę, dotyczącą 12 zasad zdrowego odżywiania;

< zadania ruchowe;

< zadania wymagające współpracy całej klasy.

Poziom wiedzy czterech drużyn był wyrównany. Zawodnicy dopingowani przez kolegów , rodziców i  nauczycieli zdobywali kolejne punkty. Po zakończeniu rywalizacji, każda drużyna policzyła zdobyte przez siebie punkty. Jury sprawdziło, czy podane przez dzieci punkty się zgadzają i wyłoniło zwycięzcę

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali w nagrodę soki a drużyna zwycięzców, dodatkowo, kosz wypełniony owocami .Nagrody wręczyli, dyrektor szkoły i pani Wójt Gminy Zgierz.

Po zakończonych zmaganiach zebrani obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów szkolnego Koła Teatralnego pt. „Na straganie”.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy oraz zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.