Jesteś tutaj:
  2. Zielona szkoła

Zielona szkoła

W dniach 06-08 września 2017r. grupa 47 uczniów naszej szkoły z klas II-VII pod opieką ośmiorga opiekunów wzięła udział w zielonej szkole. Uczestnicy byli zakwaterowani w domu kolonijnym Patryk we Władysławowie.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Ocean Parku, gdzie nasi uczniowie podczas spaceru z przewodnikiem mogli obejrzeć naturalnej wielkości makiety oraz poznać ciekawostki z życia zwierząt zamieszkujących różnorodne akweny wodne na Ziemi. Spotkali się oni także wirtualnie z maskotką parku – wygadanym wielorybkiem i mogli z nim nawet porozmawiać.

Kolejną atrakcją wyjazdu była wizyta w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, czyli popularnym fokarium w Helu. Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli pokazowe karmienie fok połączone połączone z prelekcją na temat życia tych sympatycznych zwierząt.

W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili starówkę Gdańska z jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta – fontanną Neptuna przed Dworem Artusa przy Długim Targu. Niewątpliwą radość sprawiła naszym uczniom przejażdżka kołem widokowym, podczas której, dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie, wszyscy podziwiali piękną panoramę Gdańska.

Pobyt nad morzem nie mógłby się odbyć bez spaceru plażą i możliwości zanurzenia stóp w chłodnym jak zawsze Bałtyku, z czego wszyscy uczniowie (oraz niektórzy opiekunowie) skwapliwie skorzystali. A uśmiechnięte buzie uczestników dowodziły, że wycieczkę należy zaliczyć do udanych.