Jesteś tutaj:
  2. EuroWeek

EuroWeek

W dniach 09-13 kwietnia 2017r. siedmioro uczniów z klas V i VI Szkoły Podstawowej w Białej wzięło udział w obozie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Organizatorem tego szkolenia było Europejskie Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej.

EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych, to jest pracy w grupie, kierowania oraz prowadzenia prezentacji. Umiejętności te uczestnicy rozwijali na prowadzonych przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy zajęciach takich, jak Debata Oksfordzka, test psychologiczny „Rola w grupie”, warsztaty „Konferencja prasowa” czy przygotowanie i poprowadzenie prezentacji.

Podczas trwania obozu młodzież uczestniczyła również w zajęciach, na których wolontariusze Europejskiego Forum Młodzieży przedstawili informacje o swoich krajach ojczystych, czyli o Chinach, Ukrainie, Indii i Etiopii. Prezentacje te przygotowane były po angielsku, co pozwoliło uczestnikom doskonalić umiejętności komunikowania się w tym języku.

Obóz zorganizowany był w pięknej górskiej miejscowości Długopole Dolne w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej. Uroki okolic uczestnicy mogli podziwiać podczas zorganizowanej dla nich wycieczki do Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy-Zdrój.

Uczniowie biorący udział w obozie edukacyjnym bardzo polubili wolontariuszy prowadzących zajęcia, a całe szkolenie uważają za bardzo ciekawe i mają nadzieję uczestniczyć w nim ponownie w przyszłości.