Koło plastyczne - origami

Koło plastyczne - origami adresowane jest do uczniów klas młodszych, choć w bieżącym roku szkolnym na zajęcia uczęszczają uczennice klasy V.

Na zajęciach dzieci uczą się sztuki artystycznego składania papieru. Uczniowie wykonują ozdoby świąteczne, motywy roślinne, zwierzęta, przedmioty codziennego użytku.

Koło przygotowuje także okolicznościowe gazetki ścienne, kartki oraz dekaracje na przedstawienia. Niezwykłe dzieła uczestników zajęć można podziwiać na wystawie zamieszczonej na korytarzu.

Prowadząca pani Anna Wójcik dokłada wszelkich starań, by dzieci nabywały nowych umiejętności w dziedzinie papieroplastyki.

Zajęcia są bardzo ciekawe, kształtują u dzieci takie cechy, jak: cierpliwość, obowiązkowość, sumienność, co ważniejsze uczniowie rozwijają swój intelekt oraz motorykę małą.