Jesteś tutaj:
  2. Koło teatralne

Koło teatralne

Koło teatralne jest w naszej szkole jedną z pozalekcyjnych form pracy. Skupia dzieci z klas młodszych (I-IV). Dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia, cieszą się z występów i emocjonalnie angażują w przygotowanie przedstawień. Aktorstwo jest dla dzieci zabawą, na scenie zachowują się naturalnie.

Praca w kole wpływa na wymowę, wrażliwość i współpracę w grupie. W ciągu roku szkolnego przygotowujemy zwykle cztery przedstawienia. Już od kilku lat bierzemy udział w podsumowaniu szkolnych projektów edukacyjnych z cyklu: ,,Rzecz o…”.

W pracy koła uwzględniamy tradycje i zwyczaje polskich świąt, pamiętamy o polskim karnawale, uczymy się ekologicznych zachowań. Podczas rodzinnego pikniku także prezentujemy  efekty pracy w kółku.

Opiekun koła - Ewa Kowalewska